OAZA RADOSNYCH SERC – Radna Góra 2023

W Ośrodku Sióstr Józefitek na Radnej Górze w dniach 29.07.2023- 5.08.2023 odbyła się oaza naszego Stowarzyszenia.

Cały nasz wyjazd przepełniony był różnymi zajęciami, które zorganizowali dla naszych podopiecznych wolontariusze. Było to m.in. wykonywanie kartek z rozsypanki, które później wysłaliśmy do naszych najbliższych, wykonanie ramek na zdjęcia, stworzenie pięknej biżuterii z koralików, wykonanie serc z włóczki i drewna oraz z włóczki i tektury, wykonaliśmy także instrumenty muzyczne. Ale to nie wszystko, stworzyliśmy także „salon kosmetyczny”, w którym chętnym malowaliśmy paznokcie i robiliśmy wodne tatuaże. Braliśmy udział także w zajęciach muzycznych, muzyczno-ruchowych, oraz sportowych. Nie zabrakło też zajęć z wielkimi bańkami, tunelem czy chustą animacyjną oraz spaceru po okolicy.

Każdy dzień rozpoczynaliśmy od ćwiczeń porannych oraz modlitwy, mieliśmy także czas na wspólne rozmowy przy kawie czy gry planszowe. Dzień kończyliśmy wspólną modlitwą.

Udało nam się także zorganizować jedną wycieczkę. Wybraliśmy się do Osady Leśnej „Doboszówka” do Modliborzyc, gdzie czekały na nas warsztaty pt. „Od ziarenka do bochenka”, podczas których dowiedzieliśmy się jak wyglądają poszczególne zboża oraz jak powstaje chleb. Mogliśmy sami zrobić chlebek, dla siebie. Zobaczyliśmy także jak wyrabia się masło i skosztowaliśmy maślanki. Na miejscu znajduje się także mini zoo, w którym mogliśmy pogłaskać czy pokarmić różne zwierzęta. Następnie przejechaliśmy do miejscowości Zaklików, gdzie odprawiona dla nas została Msza Święta w miejscowym kościele, a następnie wybraliśmy się na spacer wzdłuż zalewu.

W tym miejscu chcielibyśmy bardzo podziękować wolontariuszom, którzy bezinteresownie poświęcili swój czas, aby pomóc i sprawić radość innym. Dziękujemy także wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji tego wyjazdu. Dziękujemy za dofinansowanie z Urzędu Gminy Chełmiec, Caritas Diecezji Tarnowskiej, Caritas działającego przy parafii Świętej Heleny w Nowy Sączu, Bankowi Spółdzielczemu w Nowym Sączu, Firmom: Technobud, BrukBet, Rimini, Piwniczanka, Litwiński, Park M, Ciastkarni Jaś, Państwu Marianowi i Helenie Figiel, Niepublicznemu Przedszkolu Magia w Nowym Sączu, Przyjaznemu Przedszkolu w Chełmcu, Restauracji Bistro Friends, wszystkim, którzy wsparli nas na Zrzutka.pl oraz wszystkim, którzy ofiarowali rzeczy podczas zbiórki artykułów. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom prywatnym, którzy wsparli nasze działania. Jeżeli o kimś zapomnieliśmy, bardzo przepraszamy i jeszcze raz z całego serca dziękujemy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *